On-Shore Technology, Inc. OSTOP054200
OSTOP054200 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOP054200
Brief Description
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.81MM
Datasheet Download
OSTOP054200.pdf
Availability of OSTOP054200
QUANTITY
OSTOP054200 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOP054200
Internal Part NumberEIS-OSTOP054200
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOP054200
Related LinksOSTOP, OSTOP054200 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOP054200 Details Description
Related parts for OSTOP054200
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SMA R/A MALE/MALE RG174/U 48" datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT PIN datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf