On-Shore Technology, Inc. OSTOQ081251
OSTOQ081251 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ081251
Brief Description
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM
Datasheet Download
OSTOQ081251.pdf
Availability of OSTOQ081251
QUANTITY
OSTOQ081251 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ081251
Internal Part NumberEIS-OSTOQ081251
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ081251
Related LinksOSTOQ, OSTOQ081251 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ081251 Details Description
Related parts for OSTOQ081251
JUMPER-H9991TR/1852WH/X 8" datasheet.pdf
FUSE CERM 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG LIN W/SPR VSR 20-TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 12-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 20V 500MA SOD523 datasheet.pdf