On-Shore Technology, Inc. OSTOQ091251
OSTOQ091251 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ091251
Brief Description
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.5MM
Datasheet Download
OSTOQ091251.pdf
Availability of OSTOQ091251
QUANTITY
OSTOQ091251 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ091251
Internal Part NumberEIS-OSTOQ091251
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ091251
Related LinksOSTOQ, OSTOQ091251 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ091251 Details Description
Related parts for OSTOQ091251
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125 LC SEC YEL datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 2POS datasheet.pdf
RES 3.16 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 50W 1% TO221 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf
CONTROL ASSEMBLY datasheet.pdf
AXL UTH 8 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1A 168 MOHM SMD datasheet.pdf