On-Shore Technology, Inc. OSTOQ11A050
OSTOQ11A050 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ11A050
Brief Description
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 7.5MM
Datasheet Download
OSTOQ11A050.pdf
Availability of OSTOQ11A050
QUANTITY
OSTOQ11A050 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ11A050
Internal Part NumberEIS-OSTOQ11A050
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL20A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ11A050
Related LinksOSTOQ, OSTOQ11A050 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ11A050 Details Description
Related parts for OSTOQ11A050
RES SMD 28.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLK 4 LEVEL 1.5MM 63V 4A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENS 3000PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 10POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LABELS FOR THERMAL TRANS PRINTER datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
33UF 400V 16X20 datasheet.pdf