On-Shore Technology, Inc. OSTOQ137151
OSTOQ137151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ137151
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5MM
Datasheet Download
OSTOQ137151.pdf
Availability of OSTOQ137151
QUANTITY
OSTOQ137151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ137151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ137151
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTOQ
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ137151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ137151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ137151 Details Description
Related parts for OSTOQ137151
IC MCU 8BIT ROMLESS 44VQFP datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 200V 900A datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DUST CAP D-SUB 50 POS PLUG datasheet.pdf
PAC-CTLX-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR MODULAR JACKS datasheet.pdf
KIT, WIRE RUN OUT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf