On-Shore Technology, Inc. OSTOQ13B151
OSTOQ13B151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ13B151
Brief Description
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 2.5MM
Datasheet Download
OSTOQ13B151.pdf
Availability of OSTOQ13B151
QUANTITY
OSTOQ13B151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ13B151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ13B151
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ13B151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ13B151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ13B151 Details Description
Related parts for OSTOQ13B151
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
FET RF HEMT 6GHZ 28V 3X3QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/06/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 2.285A 70 MOHM datasheet.pdf
BNC-BNC STRT PLG RG-58 18" datasheet.pdf