On-Shore Technology, Inc. OSTOQ19B150
OSTOQ19B150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ19B150
Brief Description
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 2.5MM
Datasheet Download
OSTOQ19B150.pdf
Availability of OSTOQ19B150
QUANTITY
OSTOQ19B150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ19B150
Internal Part NumberEIS-OSTOQ19B150
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Header OrientationVertical
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ19B150
Related LinksOSTOQ, OSTOQ19B150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ19B150 Details Description
Related parts for OSTOQ19B150
IDC CABLE-ASS64A/ AE64M / ASS64A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 50W datasheet.pdf
LED CBI 5MM GREEN WATER CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 160 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 36.28V 500MW SOD323F datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF41020 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V CH 0603 datasheet.pdf