On-Shore Technology, Inc. OSTOQ19B151
OSTOQ19B151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ19B151
Brief Description
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 2.5MM
Datasheet Download
OSTOQ19B151.pdf
Availability of OSTOQ19B151
QUANTITY
OSTOQ19B151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ19B151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ19B151
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ19B151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ19B151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ19B151 Details Description
Related parts for OSTOQ19B151
FIXED IND 10UH 2.5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 1.14M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
TFLEX SF6110 9" X 9" datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN datasheet.pdf