On-Shore Technology, Inc. OSTOQ22B151
OSTOQ22B151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ22B151
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 2.5MM
Datasheet Download
OSTOQ22B151.pdf
Availability of OSTOQ22B151
QUANTITY
OSTOQ22B151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ22B151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ22B151
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTOQ
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL125V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ22B151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ22B151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ22B151 Details Description
Related parts for OSTOQ22B151
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2.8MSPS DIFF 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 4000A 300VAC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 10% 750VDC SCREW datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 5.0" DIA datasheet.pdf