On-Shore Technology, Inc. OSTOQ23A151
OSTOQ23A151 picture photo
Mfg. Part Number
OSTOQ23A151
Brief Description
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 7.5MM
Datasheet Download
OSTOQ23A151.pdf
Availability of OSTOQ23A151
QUANTITY
OSTOQ23A151 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTOQ23A151
Internal Part NumberEIS-OSTOQ23A151
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTOQ23A151
Related LinksOSTOQ, OSTOQ23A151 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTOQ23A151 Details Description
Related parts for OSTOQ23A151
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 144TQFP datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 64.4K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.030" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14DIP datasheet.pdf
IC LASER DVR AC-COUPLED 16TQFN datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE datasheet.pdf
GATOR WRAP 8" BLACK 25' datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf