On-Shore Technology, Inc. OSTTS12A15B
OSTTS12A15B picture photo
Mfg. Part Number
OSTTS12A15B
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 12POS 7.5MM
Datasheet Download
OSTTS12A15B.pdf
Availability of OSTTS12A15B
QUANTITY
OSTTS12A15B Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTTS12A15B
Internal Part NumberEIS-OSTTS12A15B
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Positions Per Level12
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTTS12A15B
Related LinksOSTTS, OSTTS12A15B Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTTS12A15B Details Description
Related parts for OSTTS12A15B
RES SMD 0.2 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 13A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 830MA 315 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf