On-Shore Technology, Inc. OSTTS22A15B
OSTTS22A15B picture photo
Mfg. Part Number
OSTTS22A15B
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 22POS 7.5MM
Datasheet Download
OSTTS22A15B.pdf
Availability of OSTTS22A15B
QUANTITY
OSTTS22A15B Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTTS22A15B
Internal Part NumberEIS-OSTTS22A15B
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTTS22A15B
Related LinksOSTTS, OSTTS22A15B Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTTS22A15B Details Description
Related parts for OSTTS22A15B
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A GP20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V JB 0402 datasheet.pdf