On-Shore Technology, Inc. OSTV7057251
OSTV7057251 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7057251
Brief Description
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM
Datasheet Download
OSTV7057251.pdf
Availability of OSTV7057251
QUANTITY
OSTV7057251 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7057251
Internal Part NumberEIS-OSTV7057251
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange, Retention Latches
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7057251
Related LinksOSTV7, OSTV7057251 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7057251 Details Description
Related parts for OSTV7057251
MOUSE TRANSMITTER datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT DR W/PGS 8POS datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
31 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CBL ASSY STR PLUG 2.1MM 6' 24AWG datasheet.pdf