On-Shore Technology, Inc. OSTV7150251
OSTV7150251 picture photo
Mfg. Part Number
OSTV7150251
Brief Description
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 7.62MM
Datasheet Download
OSTV7150251.pdf
Availability of OSTV7150251
QUANTITY
OSTV7150251 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTV7150251
Internal Part NumberEIS-OSTV7150251
TypeHeader, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Voltage - IEC-
Current - UL20A
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesMating Flange, Retention Latches
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTV7150251
Related LinksOSTV7, OSTV7150251 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTV7150251 Details Description
Related parts for OSTV7150251
BOARD WEBENCH BUILD IT datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.75A SOT323 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
IC SWIT PROG OVP UVLO HV 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf