On-Shore Technology, Inc. OSTVB210150
OSTVB210150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVB210150
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 7.62MM
Datasheet Download
OSTVB210150.pdf
Availability of OSTVB210150
QUANTITY
OSTVB210150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVB210150
Internal Part NumberEIS-OSTVB210150
SeriesOSTVB
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG10-30 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVB210150
Related LinksOSTVB, OSTVB210150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVB210150 Details Description
Related parts for OSTVB210150
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
IC HEADPHONE NOISE-CANCEL 24QFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS GOLD SMD datasheet.pdf
390UF 400V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf