On-Shore Technology, Inc. OSTVZ035080
OSTVZ035080 picture photo
Mfg. Part Number
OSTVZ035080
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Panel Mount
Brief Description
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM
Datasheet Download
OSTVZ035080.pdf
Availability of OSTVZ035080
QUANTITY
OSTVZ035080 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTVZ035080
Internal Part NumberEIS-OSTVZ035080
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Panel Mount
SeriesOSTVZ
Front Panel Wire ConnectionHeader, Male Pins
Rear Panel Wire ConnectionQuick Connect - 0.110" (2.80mm), Solder Eyelet
Width1.407" (35.74mm)
Panel Thickness-
Positions Per Level3
Panel Mount TypeScrew Mount - Front Flange
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - UL300V
Current - UL7A
Wire Gauge-
ColorGray
FeaturesThreaded Mating Lock
Number of Levels1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTVZ035080
Related LinksOSTVZ, OSTVZ035080 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTVZ035080 Details Description
Related parts for OSTVZ035080
IC DRIVER HALF BRIDGE 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 50W D2PAK datasheet.pdf
IC TRANSISTOR ARRAY PNP 16-QFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 15W datasheet.pdf
CONN DIN R MALE 96CKT datasheet.pdf
PHOTO DIODE 850NM FLAT CLR TO-18 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1200MM X 1250 datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8 POS RA 2.54 datasheet.pdf