On-Shore Technology, Inc. OSTYD152150
OSTYD152150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYD152150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS
Datasheet Download
OSTYD152150.pdf
Availability of OSTYD152150
QUANTITY
OSTYD152150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYD152150
Internal Part NumberEIS-OSTYD152150
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesOSTYD
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge12-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYD152150
Related LinksOSTYD, OSTYD152150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYD152150 Details Description
Related parts for OSTYD152150
ADAPTER 32-PLCC AE TO 32-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
BUS COUPLER 8INPUT 4OUTPUT datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 7.87MM datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 250V datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 46MA 31 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf