On-Shore Technology, Inc. OSTYK31422030
OSTYK31422030 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYK31422030
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Barrier Blocks
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.300" (7.62mm)
Datasheet Download
OSTYK31422030.pdf
Availability of OSTYK31422030
QUANTITY
OSTYK31422030 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYK31422030
Internal Part NumberEIS-OSTYK31422030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesOSTYK31
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits22
Number of Wire Entries22
Pitch0.300" (7.62mm)
Number of Rows1
Current Rating15A
Voltage Rating250V
Wire Gauge16-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationPC Pin
Barrier Type2 Wall (Dual)
Features-
ColorBlack
Terminal Screw MaterialSteel
Terminal Screw FinishNickel
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Material - InsulationThermoplastic
Material Flammability RatingUL94 V-0
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYK31422030
Related LinksOSTYK3, OSTYK31422030 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYK31422030 Details Description
Related parts for OSTYK31422030
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 6CH 28-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 120PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf