On-Shore Technology, Inc. OSTYK33422030
OSTYK33422030 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYK33422030
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm)
Datasheet Download
OSTYK33422030.pdf
Availability of OSTYK33422030
QUANTITY
OSTYK33422030 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYK33422030
Internal Part NumberEIS-OSTYK33422030
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesOSTYK33
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits22
Number of Wire Entries22
Pitch0.325" (8.26mm)
Number of Rows1
Current Rating20A
Voltage Rating300V
Wire Gauge12-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationSolder Tab
Barrier Type3 Wall (Tri)
Features-
Terminal Screw FinishNickel
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Material - InsulationPolyamide (PA66), Nylon 6/6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYK33422030
Related LinksOSTYK3, OSTYK33422030 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYK33422030 Details Description
Related parts for OSTYK33422030
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100' datasheet.pdf
IC RESET CMOS 3.6V 100MS 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
L37-3 SHEET 100X100X1MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.100 14 POS FLASH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
2 XRSV M12 DCODED PCRAIGHT OVERM datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT PIN datasheet.pdf