On-Shore Technology, Inc. OSTYK51515330
OSTYK51515330 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYK51515330
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.374" (9.50mm)
Datasheet Download
OSTYK51515330.pdf
Availability of OSTYK51515330
QUANTITY
OSTYK51515330 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYK51515330
Internal Part NumberEIS-OSTYK51515330
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesOSTYK51
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits15
Number of Wire Entries15
Pitch0.374" (9.50mm)
Number of Rows1
Current Rating30A
Voltage Rating300V
Wire Gauge10-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationPC Pin
Barrier Type2 Wall (Dual)
FeaturesFlange
Terminal Screw FinishNickel
Mounting TypeChassis, Panel; Through Hole
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Material - InsulationPolyamide (PA66), Nylon 6/6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYK51515330
Related LinksOSTYK5, OSTYK51515330 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYK51515330 Details Description
Related parts for OSTYK51515330
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 22POS 0.156 datasheet.pdf
CABLE IP68 RJ45 PLUG-PLUG - 3M datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 33PF 5KV R7 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf