On-Shore Technology, Inc. OSTYQ144150
OSTYQ144150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYQ144150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS
Datasheet Download
OSTYQ144150.pdf
Availability of OSTYQ144150
QUANTITY
OSTYQ144150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYQ144150
Internal Part NumberEIS-OSTYQ144150
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesOSTOQ
PackagingBulk
Number of Levels2
Positions Per Level7
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage150V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingBrass
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYQ144150
Related LinksOSTYQ, OSTYQ144150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYQ144150 Details Description
Related parts for OSTYQ144150
CAP TRIMMER 7-40PF 100V TH datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE .75"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE DSUB 25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.50V SOT143-4 datasheet.pdf
CABLE SMA QC PLUG-SMA PLUG 48" datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 8A TO263AB datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
D SUB SLIDE LOCK ASSBLY datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
16-/32- Channel, Serially Controlled 4 з 1.8 V to 5.5 V, [2.5 V, Analog Multiplexers IC datasheet.pdf