On-Shore Technology, Inc. OSTYQ146150
OSTYQ146150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYQ146150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 14POS
Datasheet Download
OSTYQ146150.pdf
Availability of OSTYQ146150
QUANTITY
OSTYQ146150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYQ146150
Internal Part NumberEIS-OSTYQ146150
Number of Levels2
Positions Per Level7
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage150V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYQ146150
Related LinksOSTYQ, OSTYQ146150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYQ146150 Details Description
Related parts for OSTYQ146150
CAP FILM 45UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12.1VC SMC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PIN PLUNGER SPST 5A datasheet.pdf
SURFACE BELT 1/2X18" A VFN datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf