On-Shore Technology, Inc. OSTYQ246150
OSTYQ246150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTYQ246150
Brief Description
TERM BLOCK RISING CLAMP 24POS
Datasheet Download
OSTYQ246150.pdf
Availability of OSTYQ246150
QUANTITY
OSTYQ246150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTYQ246150
Internal Part NumberEIS-OSTYQ246150
Number of Levels2
Positions Per Level12
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage150V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTYQ246150
Related LinksOSTYQ, OSTYQ246150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTYQ246150 Details Description
Related parts for OSTYQ246150
FIXED IND 2.2MH 100MA 8.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH REED SPST-NO 0.5A 15-20AT datasheet.pdf
SSD SDM5 7P/180D SLIM2 1GB SLCET datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf