Cornell Dubilier Electronics OTBH106KNPIR-F
OTBH106KNPIR-F picture photo
Mfg. Part Number
OTBH106KNPIR-F
Brief Description
CAP FILM 10UF 10% 1.5KVDC QC
Datasheet Download
OTBH106KNPIR-F.pdf
Availability of OTBH106KNPIR-F
QUANTITY
OTBH106KNPIR-F Order Process
Ship out your order
Specifications of OTBH106KNPIR-F
Internal Part NumberEIS-OTBH106KNPIR-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC660V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPaper, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension3.660" L x 1.970" W (92.96mm x 50.04mm), Lip
Height - Seated (Max)5.370" (136.40mm)
TerminationQuick Connect, Disconnect
Lead Spacing0.810" (20.57mm)
ApplicationsMotor Run
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OTBH106KNPIR-F
Related LinksOTBH106, OTBH106KNPIR-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
OTBH106KNPIR-F Details Description
Related parts for OTBH106KNPIR-F
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 5NS 84FBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.6A SYNC 6SON datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8UTDFN datasheet.pdf
RES 258K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE CABLE 1.5MM CORE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.9A 125 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 0.8MM TIN SMD datasheet.pdf