Linx Technologies OTX-418-HH-KF3-DS
OTX-418-HH-KF3-DS picture photo
Mfg. Part Number
OTX-418-HH-KF3-DS
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
XMITTER KEYFOB 418MHZ 3 BUTTON
Datasheet Download
OTX-418-HH-KF3-DS.pdf
Availability of OTX-418-HH-KF3-DS
QUANTITY
OTX-418-HH-KF3-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of OTX-418-HH-KF3-DS
Internal Part NumberEIS-OTX-418-HH-KF3-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series-
FunctionTransceiver
Modulation or Protocol-
Frequency418MHz
Applications-
Interface-
Sensitivity-
Power - Output-
Data Rate (Max)4.8kbps
Features-
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OTX-418-HH-KF3-DS
Related LinksOTX-418-, OTX-418-HH-KF3-DS Datasheet, Linx Technologies Distributor
OTX-418-HH-KF3-DS Details Description
Related parts for OTX-418-HH-KF3-DS
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONN SOCKET MEM MINIDIMM 244POS datasheet.pdf
LED 17.46MM RED DIFF PANEL MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 31 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 487 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf