Linx Technologies OTX-418-HH-KF5-DS
OTX-418-HH-KF5-DS picture photo
Mfg. Part Number
OTX-418-HH-KF5-DS
Manufacturer
Product Category
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Brief Description
XMITTER KEYFOB 418MHZ 5 BUTTON
Datasheet Download
OTX-418-HH-KF5-DS.pdf
Availability of OTX-418-HH-KF5-DS
QUANTITY
OTX-418-HH-KF5-DS Order Process
Ship out your order
Specifications of OTX-418-HH-KF5-DS
Internal Part NumberEIS-OTX-418-HH-KF5-DS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series-
FunctionTransceiver
Modulation or Protocol-
Frequency418MHz
Applications-
Interface-
Sensitivity-
Power - Output-
Data Rate (Max)4.8kbps
Features-
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OTX-418-HH-KF5-DS
Related LinksOTX-418-, OTX-418-HH-KF5-DS Datasheet, Linx Technologies Distributor
OTX-418-HH-KF5-DS Details Description
Related parts for OTX-418-HH-KF5-DS
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 16POS SOCKET-SOCKET 1.5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 6200PF 50V 5% BP 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 16MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
PELTIR MS2,049,10,10,15,15,00,W8 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf