Tripp Lite P040-012-P30
P040-012-P30 picture photo
Mfg. Part Number
P040-012-P30
Manufacturer
Product Category
Power, Line Cables
Brief Description
CABLE CONVERTER 12'
Datasheet Download
P040-012-P30.pdf
Availability of P040-012-P30
QUANTITY
P040-012-P30 Order Process
Ship out your order
Specifications of P040-012-P30
Internal Part NumberEIS-P040-012-P30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyPower, Line Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P040-012-P30
Related LinksP040-0, P040-012-P30 Datasheet, Tripp Lite Distributor
P040-012-P30 Details Description
Related parts for P040-012-P30
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC OPAMP DUAL GP 80MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC ADDRESSBLE LTCH 8BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
TRANS 2PNP 45V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 12+PE INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9C P 12" RBW FLOAT NI datasheet.pdf