Cornell Dubilier Electronics P10U104M5-F
P10U104M5-F picture photo
Mfg. Part Number
P10U104M5-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
P10U104M5-F.pdf
Availability of P10U104M5-F
QUANTITY
P10U104M5-F Order Process
Ship out your order
Specifications of P10U104M5-F
Internal Part NumberEIS-P10U104M5-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP10
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P10U104M5-F
Related LinksP10U1, P10U104M5-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
P10U104M5-F Details Description
Related parts for P10U104M5-F
IC BUFF TRI-ST HEX N-INV 16DIP datasheet.pdf
IC HOT SWAP PWR MGR 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY HI SPEED 41POS 20CM datasheet.pdf
CABL SMA R/A PLUG-JACK RG142 60" datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 35A W/HEATSINK ZC datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM datasheet.pdf