Littelfuse P1100GBLRP
P1100GBLRP picture photo
Mfg. Part Number
P1100GBLRP
Brief Description
SIDACTOR BI 90V 80A DO15
Datasheet Download
P1100GBLRP.pdf
Availability of P1100GBLRP
QUANTITY
P1100GBLRP Order Process
Ship out your order
Specifications of P1100GBLRP
Internal Part NumberEIS-P1100GBLRP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSIDACtor®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover130V
Voltage - Off State90V
Voltage - On State5V
Current - Peak Pulse (8/20µs)-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)80A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance60pF
Package / CaseDO-204AC, DO-15, Axial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1100GBLRP
Related LinksP1100, P1100GBLRP Datasheet, Littelfuse Distributor
P1100GBLRP Details Description
Related parts for P1100GBLRP
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADC08B3000 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 25.6mA Backlight 24-VCSP datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf