Connor-Winfield P122-125.0M
P122-125.0M picture photo
Mfg. Part Number
P122-125.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
P122-125.0M.pdf
Availability of P122-125.0M
QUANTITY
P122-125.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of P122-125.0M
Internal Part NumberEIS-P122-125.0M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product5.0 x 7.0mm SMD Oscillators
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesP
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P122-125.0M
Related LinksP122-, P122-125.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
P122-125.0M Details Description
Related parts for P122-125.0M
TVS DIODE 56VWM 129VC R6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 0.5% 1W 2412 datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP LNA MMIC SGL-BAND TSLP-7 datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 34VWM 57.5VC P600 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf