API Delevan P1330-122H
P1330-122H picture photo
Mfg. Part Number
P1330-122H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 2.69A 41 MOHM
Datasheet Download
P1330-122H.pdf
Availability of P1330-122H
QUANTITY
P1330-122H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-122H
Internal Part NumberEIS-P1330-122H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.2µH
Tolerance±3%
Current Rating2.69A
Current - Saturation1.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)41 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-122H
Related LinksP1330, P1330-122H Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-122H Details Description
Related parts for P1330-122H
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 8POS 30AU datasheet.pdf
B/S IIDR datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 4SMD datasheet.pdf
NOSG COIL BF PSA datasheet.pdf
IC MPU OMAP-L1X 375MHZ 361NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf