API Delevan P1330-223J
P1330-223J picture photo
Mfg. Part Number
P1330-223J
Brief Description
FIXED IND 22UH 694MA 384 MOHM
Datasheet Download
P1330-223J.pdf
Availability of P1330-223J
QUANTITY
P1330-223J Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-223J
Internal Part NumberEIS-P1330-223J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±5%
Current Rating694mA
Current - Saturation348mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)384 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-223J
Related LinksP1330, P1330-223J Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-223J Details Description
Related parts for P1330-223J
TRIAC 1.2KV 16A TO220AB datasheet.pdf
IC MPU SUPERVSR W/WTCHDOG 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE RIBBON SKT 2MM 50POS GOLD datasheet.pdf
JACK .032-.046".236"L SLD MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf