API Delevan P1330-332K
P1330-332K picture photo
Mfg. Part Number
P1330-332K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.46A 108 MOHM
Datasheet Download
P1330-332K.pdf
Availability of P1330-332K
QUANTITY
P1330-332K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-332K
Internal Part NumberEIS-P1330-332K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating1.46A
Current - Saturation840mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)108 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-332K
Related LinksP1330, P1330-332K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-332K Details Description
Related parts for P1330-332K
MODULE POWER 240VAC CERAMIC datasheet.pdf
CONN SPADE 10-12 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 4K 28-PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 340MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECPEPT PIN .098 DIA PCB datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 320MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf