API Delevan P1330-334H
P1330-334H picture photo
Mfg. Part Number
P1330-334H
Brief Description
FIXED IND 330UH 179MA 4.8 OHM
Datasheet Download
P1330-334H.pdf
Availability of P1330-334H
QUANTITY
P1330-334H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-334H
Internal Part NumberEIS-P1330-334H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±3%
Current Rating179mA
Current - Saturation57mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.8 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-334H
Related LinksP1330, P1330-334H Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-334H Details Description
Related parts for P1330-334H
CABLE D-SUB-HFU25H/AE25M/HFU25H datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO N JACK datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PIN 17-18AWG GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BROWN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC SMCJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf