API Delevan P1330-392K
P1330-392K picture photo
Mfg. Part Number
P1330-392K
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 1.39A 118 MOHM
Datasheet Download
P1330-392K.pdf
Availability of P1330-392K
QUANTITY
P1330-392K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330-392K
Internal Part NumberEIS-P1330-392K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating1.39A
Current - Saturation732mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)118 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330-392K
Related LinksP1330, P1330-392K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330-392K Details Description
Related parts for P1330-392K
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC USB HS QUAD UART/SYNC 64-QFN datasheet.pdf
CAP CER 24PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 4.93 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 240 OHM 9SIP datasheet.pdf