API Delevan P1330R-153K
P1330R-153K picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-153K
Brief Description
FIXED IND 15UH 858MA 288 MOHM
Datasheet Download
P1330R-153K.pdf
Availability of P1330R-153K
QUANTITY
P1330R-153K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-153K
Internal Part NumberEIS-P1330R-153K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating858mA
Current - Saturation432mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)288 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-153K
Related LinksP1330, P1330R-153K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-153K Details Description
Related parts for P1330R-153K
AC/DC CNVRTR 5.1V 24V +/-12 75W datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLK 35 DEGREE 24POS 5MM datasheet.pdf
RF CABLE SMA/BNC M/M RG316DS 24" datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 240VAC datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf