API Delevan P1330R-154G
P1330R-154G picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-154G
Brief Description
FIXED IND 150UH 272MA 2.04 OHM
Datasheet Download
P1330R-154G.pdf
Availability of P1330R-154G
QUANTITY
P1330R-154G Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-154G
Internal Part NumberEIS-P1330R-154G
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±2%
Current Rating272mA
Current - Saturation106mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.04 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-154G
Related LinksP1330, P1330R-154G Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-154G Details Description
Related parts for P1330R-154G
MOSFET N-CH 200V 17A DPAK datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 70NS 32STSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL LPC237X KS2378 JLINK datasheet.pdf
CONN PIN HSNG 70POS .100 CRIMP datasheet.pdf
RELAY POWER 110V datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 15POS TIN datasheet.pdf