API Delevan P1330R-392K
P1330R-392K picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-392K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 1.39A 118 MOHM
Datasheet Download
P1330R-392K.pdf
Availability of P1330R-392K
QUANTITY
P1330R-392K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-392K
Internal Part NumberEIS-P1330R-392K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±10%
Current Rating1.39A
Current - Saturation732mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)118 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-392K
Related LinksP1330, P1330R-392K Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-392K Details Description
Related parts for P1330R-392K
CONN PLUG 6POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.67 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 2X1 10TQFN datasheet.pdf
SENSOR PHOTO T/B REC 10M datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 60MA 42 OHM TH datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 20PIN SLD CUP datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 30 AWG 100 FT WH datasheet.pdf