API Delevan P1330R-684G
P1330R-684G picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-684G
Brief Description
FIXED IND 680UH 130MA 8.76 OHM
Datasheet Download
P1330R-684G.pdf
Availability of P1330R-684G
QUANTITY
P1330R-684G Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-684G
Internal Part NumberEIS-P1330R-684G
FamilyFixed Inductors
SeriesP1330R
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±2%
Current Rating130mA
Current - Saturation30mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)8.76 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-684G
Related LinksP1330, P1330R-684G Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-684G Details Description
Related parts for P1330R-684G
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 3 2.6-3.5MM WHITE datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 50VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 48K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
DONUTS - 1 3/4" OD X 7/8" ID,PK datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS JAM NUT PIN datasheet.pdf