API Delevan P1330R-822J
P1330R-822J picture photo
Mfg. Part Number
P1330R-822J
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 1.02A 180 MOHM
Datasheet Download
P1330R-822J.pdf
Availability of P1330R-822J
QUANTITY
P1330R-822J Order Process
Ship out your order
Specifications of P1330R-822J
Internal Part NumberEIS-P1330R-822J
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±5%
Current Rating1.02A
Current - Saturation600mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1330R-822J
Related LinksP1330, P1330R-822J Datasheet, API Delevan Distributor
P1330R-822J Details Description
Related parts for P1330R-822J
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR REFLECTIVE FAST SW 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 500MA 230 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 13 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PLUG INLINE 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf