Vishay Sfernice P13SMNFLS103MA
P13SMNFLS103MA picture photo
Mfg. Part Number
P13SMNFLS103MA
Brief Description
POT 10K OHM 1.5W CERMET LINEAR
Datasheet Download
P13SMNFLS103MA.pdf
Availability of P13SMNFLS103MA
QUANTITY
P13SMNFLS103MA Order Process
Ship out your order
Specifications of P13SMNFLS103MA
Internal Part NumberEIS-P13SMNFLS103MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
SeriesP13SM
PackagingBulk
TaperLinear
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length0.984" (25.00mm)
Actuator Diameter0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P13SMNFLS103MA
Related LinksP13SMNF, P13SMNFLS103MA Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
P13SMNFLS103MA Details Description
Related parts for P13SMNFLS103MA
CONN RING 14-16 AWG #5/16 P-G datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ADJ LP TSOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 7MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 230VAC TERM datasheet.pdf
10M CAKA HIGH FLEXPWR CABLE-EU datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.635" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf