Vishay Sfernice P13SMNFRS102MA
P13SMNFRS102MA picture photo
Mfg. Part Number
P13SMNFRS102MA
Brief Description
POT 1K OHM 1.5W CERMET LINEAR
Datasheet Download
P13SMNFRS102MA.pdf
Availability of P13SMNFRS102MA
QUANTITY
P13SMNFRS102MA Order Process
Ship out your order
Specifications of P13SMNFRS102MA
Internal Part NumberEIS-P13SMNFRS102MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
SeriesP13SM
PackagingTray
TaperLinear
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length1.969" (50.00mm)
Actuator Diameter0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P13SMNFRS102MA
Related LinksP13SMNF, P13SMNFRS102MA Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
P13SMNFRS102MA Details Description
Related parts for P13SMNFRS102MA
CONN FPC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC BUS BUFF DVR TRI-ST 5TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/SAFE/RUN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" YEL JACKP datasheet.pdf