Vishay Sfernice P13SMNFRS471MA
P13SMNFRS471MA picture photo
Mfg. Part Number
P13SMNFRS471MA
Brief Description
POT 470 OHM 1.5W CERMET LINEAR
Datasheet Download
P13SMNFRS471MA.pdf
Availability of P13SMNFRS471MA
QUANTITY
P13SMNFRS471MA Order Process
Ship out your order
Specifications of P13SMNFRS471MA
Internal Part NumberEIS-P13SMNFRS471MA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
SeriesP13SM
PackagingTray
TaperLinear
Resistance (Ohms)470
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)1.5W
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length1.969" (50.00mm)
Actuator Diameter0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P13SMNFRS471MA
Related LinksP13SMNF, P13SMNFRS471MA Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
P13SMNFRS471MA Details Description
Related parts for P13SMNFRS471MA
FIXED IND 56UH 2.9A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOL datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 60VC SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CO2/TEMP SENS WALL MNT DUAL OUT datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf