Littelfuse P1504UCMCLTP
P1504UCMCLTP picture photo
Mfg. Part Number
P1504UCMCLTP
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SIDACTOR 4CHP 280V 400A MS013
Datasheet Download
P1504UCMCLTP.pdf
Availability of P1504UCMCLTP
QUANTITY
P1504UCMCLTP Order Process
Ship out your order
Specifications of P1504UCMCLTP
Internal Part NumberEIS-P1504UCMCLTP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntroduction to SIDACtor Devices
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
SeriesSIDACtor®
PackagingTube
Voltage - Breakover180V, 360V
Voltage - Off State140V, 280V
Voltage - On State8V
Current - Peak Pulse (8/20µs)400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements4
Capacitance35pF, 55pF
Package / Case6-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1504UCMCLTP
Related LinksP1504U, P1504UCMCLTP Datasheet, Littelfuse Distributor
P1504UCMCLTP Details Description
Related parts for P1504UCMCLTP
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W DO41G datasheet.pdf
RELAY SOFTSTOP 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
PHOTOTRNS SILCN NPN HERMETC PILL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 35MM datasheet.pdf