API Delevan P160R-392JS
P160R-392JS picture photo
Mfg. Part Number
P160R-392JS
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 850MA 170 MOHM
Datasheet Download
P160R-392JS.pdf
Availability of P160R-392JS
QUANTITY
P160R-392JS Order Process
Ship out your order
Specifications of P160R-392JS
Internal Part NumberEIS-P160R-392JS
Material - CoreFerrite
Inductance3.9µH
Tolerance±5%
Current Rating850mA
Current - Saturation784mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.155" L x 0.125" W (3.68mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P160R-392JS
Related LinksP160R, P160R-392JS Datasheet, API Delevan Distributor
P160R-392JS Details Description
Related parts for P160R-392JS
TRANS 2NPN 45V 0.1A 6TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 12MLPQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf