API Delevan P1812-152J
P1812-152J picture photo
Mfg. Part Number
P1812-152J
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 950MA 222 MOHM
Datasheet Download
P1812-152J.pdf
Availability of P1812-152J
QUANTITY
P1812-152J Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812-152J
Internal Part NumberEIS-P1812-152J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating950mA
Current - Saturation1.98A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)222 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812-152J
Related LinksP1812, P1812-152J Datasheet, API Delevan Distributor
P1812-152J Details Description
Related parts for P1812-152J
DIODE SCHOTTKY 50V 1A AXIAL datasheet.pdf
SOFTWARE DYNAMIC C VER 8 CD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUD QUAD 41W FLEXIWATT25 datasheet.pdf
CAP CER 5.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
RES 6.34M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf