API Delevan P1812-682K
P1812-682K picture photo
Mfg. Part Number
P1812-682K
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 600MA 472 MOHM
Datasheet Download
P1812-682K.pdf
Availability of P1812-682K
QUANTITY
P1812-682K Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812-682K
Internal Part NumberEIS-P1812-682K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation990mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)472 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812-682K
Related LinksP1812, P1812-682K Datasheet, API Delevan Distributor
P1812-682K Details Description
Related parts for P1812-682K
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 7.5MSPS DL 28-TQFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 58VDC BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH (I2 DIE) datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 256FTBGA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 5POS HL LOW P datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf