API Delevan P1812-823H
P1812-823H picture photo
Mfg. Part Number
P1812-823H
Brief Description
FIXED IND 82UH 200MA 3.648 OHM
Datasheet Download
P1812-823H.pdf
Availability of P1812-823H
QUANTITY
P1812-823H Order Process
Ship out your order
Specifications of P1812-823H
Internal Part NumberEIS-P1812-823H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesP1812
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±3%
Current Rating200mA
Current - Saturation267mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.648 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.83mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P1812-823H
Related LinksP1812, P1812-823H Datasheet, API Delevan Distributor
P1812-823H Details Description
Related parts for P1812-823H
CONN RING 16-22AWG #4 SOLIS datasheet.pdf
DIODE GEN 50V 200MA MINI MELF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RELAY SSR PHASE 75-264VAC 45A datasheet.pdf
IC CLK SOURCE QUAD PCI 20-TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 232 I/O 324CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5 datasheet.pdf
TERM BLOCK SAMPLE KIT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
POLY PROTECT TAPE 6" X 1000FT datasheet.pdf