General Cable P201V595.E3.86
P201V595.E3.86 picture photo
Mfg. Part Number
P201V595.E3.86
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP SOLID 20AWG NATURAL
Datasheet Download
P201V595.E3.86.pdf
Availability of P201V595.E3.86
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
P201V595.E3.86 Order Process
Ship out your order
Specifications of P201V595.E3.86
Internal Part NumberEIS-P201V595.E3.86
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series-
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Conductor StrandSolid
Conductor Material-
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Jacket (Insulation) Thickness-
Length-
Voltage-
Operating Temperature-
Jacket ColorNatural
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P201V595.E3.86
Related LinksP201V59, P201V595.E3.86 Datasheet, General Cable Distributor
P201V595.E3.86 Details Description
Related parts for P201V595.E3.86
LED SS RED DIFFUSED LP PCB 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 700MA 49 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 6POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf