Vishay Semiconductor/Diodes Division P4SMA150CA-E3/5A
P4SMA150CA-E3/5A picture photo
Mfg. Part Number
P4SMA150CA-E3/5A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 128VWM 207VC SMA
Datasheet Download
P4SMA150CA-E3/5A.pdf
Availability of P4SMA150CA-E3/5A
QUANTITY
P4SMA150CA-E3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of P4SMA150CA-E3/5A
Internal Part NumberEIS-P4SMA150CA-E3/5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesP4SMA, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
Voltage - Breakdown (Min)143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.4A
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P4SMA150CA-E3/5A
Related LinksP4SMA150, P4SMA150CA-E3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
P4SMA150CA-E3/5A Details Description
Related parts for P4SMA150CA-E3/5A
TVS DIODE 30VWM 50.82VC SMC datasheet.pdf
EDGECARD 182PS .050 SMD W/O POST datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF SOT223 SC-73 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 650MA 416 MOHM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf